Kuvataidekurssit > Kuvataidekoulun kurssikirjeet

Kevään 2021 kurssikirjeet

 

Maanantai

1) 12.00–20.45 Ateljeetyöskentely taiteen perusopetusryhmille

 

Tiistai

2) 15.30–17.15           7-9-vuotiaat                                                                          Heli Kuparinen

3) 15.45–17.30          9-12-vuotiaat                                                                         Eija Hakkola

4) 17.15–20.15          13–18-vuotiaat, piirustus-, maalaustyöpaja                     Heli Kuparinen

5) 17.30–20.30         13–18-vuotiaat, digitaidetyöpaja                                         Eija Hakkola

 

Keskiviikko

6) 15.45–17.30           7–9-vuotiaat                                                                          Mika Hytti

 

Torstai

7) 16.00–17.30          4–6-vuotiaat                                                                           Heli Kuparinen

8) 8.15.45–17.30          9–12-vuotiaat                                                                     Mika Hytti

 

Lauantai

9) 10.00–11.45           7–9-vuotiaat                                                                         Jukka Lappalainen

10) 10.00–11.30           4–6-vuotiaat                                                                       Kirsi Tiittanen

11) 10.00–11.45           8–11-vuotiaat                                                                     Sirkku Ala-Harja

12) 11.45–13.30           7–11-vuotiaat                                                                     Kirsi Tiittanen

13) 11.45–13.30           10–13-vuotiaat                                                                   Sirkku Ala-Harja

14) 13.45–16.45           13–18-v piirustus-, maalaus-, keramiikkatyöpaja        Kirsi Tiittanen

15) 13.45–16.45           13–18-vuotiaat, laaja kuvataiteen työpaja                    Sirkku Ala-Harja

 

Sunnuntai

16) 11.00–12.45             7–9-vuotiaat                                                                       Eija Hakkola

17) 11.15–12.45              4–6-vuotiaat                                                                      Heidi Göransson

18) 13.00–14.45            7–9-vuotiaat                                                                        Heidi Göransson

19) 13.00–14.45            9–13-vuotiaat  digitaidepainotus                                     Eija Hakkola

20) 15.00–16.30           5–7-vuotiaiden lyhytkurssi *                                              Eija Hakkola

21) 15.00–16.45            10–13-vuotiaat                                                                    Heidi Göransson

 

Lasten ja nuorten kurssi Rudolf Steinerkoulun C-koululla  keväällä 2021

Keskiviikko

22) 14.15–16.00             7–12- vuotiaat                                                                         Sade Hiidenkari

Lasten ja nuorten kurssit Tapanilan ala-asteella keväällä 2021

Tiistai

23) 14.30–16.00            7–10-vuotiaat                                                                           Kirsi Tiittanen

24) 16.00–17.30            10–14-vuotiaat                                                                         Kirsi Tiittanen

 

 

*Kuvataidekoulun lyhytkurssi

Kurssi 20, 5–7-vuotiaiden lyhytkurssi, opettaja: Eija Hakkola

17.1, 24.1, 31.1, 7.2,  sunnuntaisin klo 15.00–16.30, neljä opetuskertaa 85 € / 8t

Syksyn 2020 kurssikirjeet

Tiistai

2 ) 15.30-17.15, 7-9-vuotiaat (*300H02 ), Heli Kuparinen

Kurssikirje 300H02u

 

3 ) 16.00-17.45, 9-12-vuotiaat, (*300H03), Eija Hakkola

Kurssikirje 300H03u

 

4 ) 17.15–20.15, 13–18-vuotiaat, pi-ma -työpaja (*300H04), Heli Kuparinen

Kurssikirje 300H04u

 

Keskiviikko

5 ) 15.45–17.30, 7–10-vuotiaat  (*300H05), Mika Hytti

Kurssikirje 300H05u

 

Torstai

6 ) 16.00–17.30, 4–6-vuotiaat (*300H06), Heli Kuparinen

Kurssikirje 300H06u

 

7 ) 15.45–17.30, 9–12-vuotiaat  (*300H07) , Mika Hytti

Kurssikirje 300H07u

 

Lauantai

8 ) 10.00–11.45,  7–9-vuotiaat  (*300H08), Jukka Lappalainen

Kurssikirje 300H08u

 

9 ) 10.00–11.30,  4–6-vuotiaat  (*300H09), Kirsi Tiittanen

Kurssikirje 300H09u

 

10 ) 10.00–11.45,  8–11-vuotiaat  (*300H10),  Sirkku Ala-Harja

Kurssikirje 300H10U

 

11 ) 12.00–13.30, 4–6-vuotiaat  (*300H11), Jukka Lappalainen

Kurssikirje 300H11U


12 ) 11.45–13.30,
7–11-vuotiaat (*300H12), Kirsi Tiittanen

Kurssikirje 300H12u

 

13 ) 11.45–13.30, 10–13-vuotiaat  (*300H13), Sirkku Ala-Harja

Kurssikirje 300H13u

 

14 ) 13.45–16.45, 13–18-vuotiaat piirustus-maalaus-keramiikka työpaja (*300H14), Kirsi Tiittanen

Kurssikirje 300H14U

 

15 ) 13.45–16.45, 13–18-vuotiaat laaja kuvataiteen työpaja (*300H15), Sirkku Ala-Harja

Kurssikirje 300H15u

 

Sunnuntai

16) 11.00–12.45, 7–9-vuotiaat (*300H16), Anna-Maija Mattila-Selin

Kurssikirje 300H16U

 

17 ) 11.15–12.45, 4–6-vuotiaat (*300H17), Heidi Göransson

Kurssikirje 300H17U

 

18 ) 13.00–14.45, 7–9-vuotiaat  (*300H18), Heidi Göransson

Kurssikirje 300H18U

 

19 ) 13.00–14.30, 4–6-vuotiaat (*300H19), Anna-Maija Mattila-Selin

Kurssikirje 300H19U


20 ) 14.45–16.15,
**5–7-vuotiaiden lyhytkurssi  (*300H20), Anna-Maija Mattila-Selin

Kurssikirje 300H20U


21 ) 15.00–16.45,
10-13-vuotiaat (*300H21), Heidi Göransson

Kurssikirje300H21U


Rudolf Steinerkoulun C-koululla


Tiistai

22) 14:15-16:00, 7-12-vuotiaat (300H22), Satu Kalliokuusi

Kurssikirje 300H22U


Keskiviikko

23) 14:15-16:00, 7-12-vuotiaat (300H23), Satu Kalliokuusi

Kurssikirje 300H23U

Kurssit tiistaisin Tapanilan ala-asteella

24) 14:15-15:45, 7-10 -vuotiaat (300H24), Kirsi Tiittanen

Kurssikirje 300H24


25) 15:45-17:15
, 10-14 -vuotiaat (300H25), Kirsi Tiittanen

Kurssikirje 300H25